ÇUBUK ULUAĞAÇ-AYDOS YAYLASI DOĞA YÜRÜYÜŞÜDOĞA YÜRÜYÜŞÜ PROGRAMI:
8 Nisan 2018 Pazar günü yapacağımız orta zorluktaki doğa yürüyüşü için sabah saat: 07.30’da Kızılay Kumrular Caddesinden hareket edeceğiz. Ara duraklardan doğaseverleri aldıktan sonra Çubuk Uluağaça dogru yola çıkıyoruz. Kahvaltı için kısa bir mola veriyoruz. Başlangıç noktasına ulaştıktan sonra kısa süreli hazırlık sonrası gurup performansına ve hava durumuna göre vadileri, dereleri, kırları, bayırları ve orman içi yolları içerecek doğa yürüyüşümüze başlıyoruz. Pazar günü sevinci ile doyumsuz manzaraların seyrine dalıyoruz. Öğle yemeğimizi rota üzerinde uygun bir yerde afiyetle yedikten sonra  dönüş için yürüyüşümüze orman içi yollarda devam edip akşam üstü saat: 17.00 civarında etkinliğimizi bitiriyoruz. Esnetme ve gerdirme hareketleri ile vücudumuzu dinlendiriyoruz. Kısa süreli toparlanma sonrası yola çıkıp saat: 19.00 civarında Ankara’ya geliyoruz. Bir başka doğa yürüyüşü etkinliğinde buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

DOĞA YÜRÜYÜŞÜ ÜCRETİ:
Katılımcı sayısı, araç cinsi, yürüyüş başlangıç noktasının uzaklığı dikkate alınarak ulaşım ücreti doğa yürüyüş lideri tarafından araçta toplanacaktır. 

SİZLERİ ALABİLECEĞİMİZ ARA DURAK YERLERİ:
1-Kızılay Kumrular Caddesi: 07.30,
2-Milli Kütüphane(Ana yol): 07.35,
3-Armada önü: 07.40,
4-CHP Önü: 07.45,
5-Batıkent Jandarma/Carrefoursa (Ana yol): 07.50,
6-Giyim Dünyası önü: 07.55,
7-Eryaman Göksu göleti karşısı: 08.00

DOĞA YÜRÜYÜŞLERİNE KATILIM İÇİN:
Yürüyüşlerimize katılmak isteyen katılımcılarımız en geç cumartesi günü saat: 15.00’e kadar whatsapp ile veya 
ADKK 0312 229 14 47,
Müslüm ÖNDEŞ 0532 577 48 61,
İsmail KILINÇ 0536 676 22 55
arayarak kayıt yaptırabilirler. Kayıt yaptırırken ara durak biniş yerlerinin belirtilmesi gerekmektedir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA: 
Öğle yemeği için kumanya getirmeyi unutmayınız. Öğle yemeğinizi meyve, kuruyemiş, incir ve kuru üzüm ile zenginleştirebilirsiniz. Katılımcılarımızın bu etkinliğe gelirken mevsim koşullarına uygun malzeme ile gelmelerini öneriyoruz. Diğer önerilen malzemeler şunlardır.
1-Ayak bileğini kavrayan doğa yürüyüş ayakkabısı(Gore-tex su geçirmez özellik tercih edilmeli), 
2-Rahat bir yürüyüş giysisi, 
3-Koruyucu giysi, 
4-Tozluk, polar, yürüyüş batonu, yedek çorap, t-shirt, pantolon, ayakkabı  
5-Yağmurluk/Panço, 
6-Uygun bir sırt çantası, 
7-Su 1,5 Lt, 
8-Sıcak su 1 Lt, bardak, çay-kahve(isteğe bağlı), 
9-Kafa lambası.

Doğa yürüyüşlerinde, doğanın, her an değişebilecek hava koşullarını ve o an içinde bulunduğumuz bölgenin iklim koşullarının farklı olacağını düşünerek; her mevsim dış katman giysi olarak yağmurluk/panço, Gore Tex’li koruyucu giysi,  iç katman giysi olarak termal içlik, orta katman giysi olarak polar, baş ve elleri korumak için bere, şapka, balaklava, eldiven, güneş gözlüğü ve koruyucu krem, ayaklar için termal çorap, suya karşı dayanıklı, bileği koruyan ve ayağı rahatsız etmeyen dağ etkinliklerine uygun ayakkabı, kişisel durum gözetilerek yedek giysi, çorap ve ayakkabı bulundurmamız gerekmektedir. Hafif, fazla yer kaplamayan çabuk enerji verici; fındık, tuzlu fıstık, üzüm, ceviz, badem, incir, hurma, çikolata vs gibi karbonhidrat lı çeşniler bulundurmanızı öneriyoruz. Yiyeceklerimizi ve öğle yemeği kumanyamızı, 1,5 lt su ve 1 lt’lik termos içinde sıcak suyumuzu 15-25 lt’lik bir sırt çantasında taşımanızı öneriyoruz.
Bunun yanı sıra doğaya, doğanın içinde barındırdığı değerlerimize ve katılımcılara zarar vermemek için sigara ve içki alışkanlıklarımızı yürüyüş süresince terk etmek, mümkün olduğunca patikaları kullanarak doğaya vereceğimiz zararı en aza indirmek, fotoğraf dışında doğadan hiçbir şey almamak, ağaçlara ve bölgelerdeki her türlü bitkiye zarar vermemek, kendimizle ve başkalarıyla yarışma duygularımızı terk etmek yürüyüşlerde dikkat etmemiz gereken önemli ayrıntılardır. 

Kulübümüzün düzenlediği doğa yürüyüşleri TDF Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgeli rehberler ile yapılmaktadır.

Doğa yürüyüşü keyfini birlikte yaşayalım!