Dağcılık Sporuna Davet

DAĞCILIK SPORUNA DAVET

Sevgili dağ ve doğa severler,

Doğayı etkinliğin nesnesi olarak görmeyen, onunla savaşmak ya da tüketmek gibi kaygısı olmayan, onu tıpkı insan gibi kendine ait varlığını  ve kendini yenileme, geliştirme, hakkını tanıyan ve saygı duyan, kente ait alışkanlıklarından sıyrılmayı göze alabilen, doğanın bizzat varlığı ile bize sunduğu felsefeyi duyumsayan ve aynı zamanda bir sporcu öz disipliniyle  sarılarak bu görüşleri  ve felsefeyi taşıyan ve bu uğraşta emek harcayacak herkesi kulübümüze çağırıyoruz.

Bu anlayış ve felsefeyi benimseyen herkes  kulübümüzde verilmekte olan teorik, pratik eğitimlere ve gezilerimize katılarak kendilerini teknik anlamda da yetiştirebilir ve geliştirebilirler. Bir ihtisas kulübü olarak görev yapan kulübümüzle birlikte hareket etmek sizler için bir sigortadır ve güven kaynağıdır.

Kulübümüz; tüm öğrencileri, gençleri ve aileleri doğayı tanımaya, keşfetmeye ve onunla yaşamaya  davet ediyor. Aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızla kulübümüzde teorik,  kamplarda pratik eğitimler yaparak öğrenmeye,  günlük, iki günlük ve dağ aşımı faaliyetlerimizi yaşam sporu haline dönüştürerek dağları, doğayı sevdirmeyi ve tanıtmayı amaçlıyoruz.

Sevgili gençler koşun gelin.Tüm emekler bizden, özveri sizlerden olmak şartıyla  geleceğe sizleri dağcılık faaliyetleri yapan sağlıklı birer insan olarak hazırlayalım.

Sevgili aileler, çocuklarınıza bu konuda destek olmanın yanı sıra, daha sağlıklı ve spor dolu bir yaşam sürdürmeniz için hafta sonu ve tatillerde yaptığımız dağcılık  ve doğa yürüyüşü aktivitelerimize bekliyoruz.

Durmayalım, düşünerek bahaneler yaratmayalım. Sağlığınız her şeyin üzerindedir.

Şair Nazım Hikmet'in "Davet" şiirinde yazdığı gibi;

"Yasamak bir ağaç gibi tek ve hür,

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim..."

Doğada spor yapmanın keyfini bizimle yaşayın!ADKK YÖNETİM KURULU

Back to Top
Loading...
Loading...
Loading...