Kayak, kayaklı koşu ve snowboard branşlarında yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda; avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının ortak özelliği, kayak sporuna küçük yaşta başlamalarıdır. Bu nedenle; kulübümüz yıl boyunca hem şehirde kara antrenmanları ile hem de kayak merkezinde pistlerde, küçük yaştan itibaren başlayan bir eğitim programı başlatmıştır.

Kayak okulumuza kayıtlarını yaptıran tüm sporcularımız eğitimin ilk günü performanslarına göre gruplara ayrılmaktadır. Eğitim sonunda performansları gelişmiş sporcularımıza başarılarını gösteren katılım belgeleri ve madalyaları verilmektedir. Çocuklar, oyunlarla branşlarını eğlenerek, kayak ve snowboard malzemelerini tanıyarak, ayakkabılarını giymeyi, çıkartmayı ve kullanımını öğrenmektedir.

Yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanan programlar sayesinde doğru teknikleri öğrenmeleri, okul, il ve etep yarışmalarında dereceye girerek milli takıma seçilmeleri, avrupa, dünya ve olimpiyatlarda şampiyonluk madalyaları ve kupaları ile dönmeleri ilk hedefimizdir.

Kayak, Kayaklı koşu ve snowboard konularında yapılacak bilimsel araştırma, kongre, konferans ve sempozyumlar kulübümüz  tarafından her zaman desteklenmektedir.

Kulübümüz Türkiye Kayak Federasyonu üyesi olup ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün dediği gibi "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim." ilkesi ışığında sporcu yetiştirmektedir.

Öncelikle Ankara Dağcılık, Kayak ve Kış Sporları İhtisas Kulübü’ne göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, siz ve değerli dostlarınızı kulübümüzde görmekten mutluluk duyarız.