Kayak, kayaklı koşu ve snowboard branşlarında yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda; avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlarının ortak özelliği, kayak sporuna küçük yaşta başlamalarıdır. Bu nedenle; kulübümüz yıl boyunca hem şehirde kara antrenmanları ile hem de kayak merkezinde pistlerde, küçük yaştan itibaren başlayan bir eğitim programı başlatmıştır.

Kayak okulumuza kayıtlarını yaptıran tüm sporcularımız eğitimin ilk günü performanslarına göre gruplara ayrılmaktadır. Eğitim sonunda performansları gelişmiş sporcularımıza başarılarını gösteren katılım belgeleri ve madalyaları verilmektedir. Çocuklar, oyunlarla branşlarını eğlenerek, kayak ve snowboard malzemelerini tanıyarak, ayakkabılarını giymeyi, çıkartmayı ve kullanımını öğrenmektedir.

Yaş gruplarına göre özel olarak hazırlanan programlar sayesinde doğru teknikleri öğrenmeleri, okul, il ve etep yarışmalarında dereceye girerek milli takıma seçilmeleri, avrupa, dünya ve olimpiyatlarda şampiyonluk madalyaları ve kupaları ile dönmeleri ilk hedefimizdir.

Dağcılık branşlarından alpinizm, spor tırmanış ve dağ kayağı branşlarına olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Hedefimiz dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağında ilk önce kulüp içi yaz ve kış eğitimlerini tamamlayan sporcuları sonra Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitimlerine göndererek bilinçli ve eğitimli sporcular yetiştirmektir.

Sürekli eğitimi sağlamak için dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı  branşlarında teorik ve pratik uygulama yapan antrenör ve sporcuları bir araya getirmeyi amaçlayan bir dizi toplantılar yapılmaktadır. Bu toplantılar dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağının yanı sıra doğada yapılan tüm sporları da kapsamaktadır. Yapılan toplantılarda doğa sporları her yönüyle sağlık, eğitim, sosyol, ekonomik ve çevre boyutlarıyla ele alınmaktadır.

Kulüp etkinlikleri dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı ile ilgili antrenman teknikleri, yarışmalar, yeni ürünler, medya, çevresel etkiler, hava tahminleri, turizm, ekonomik gelişim, sağlık ve güvenlik gibi birçok konunun tartışıldığı farklı branşlardan antrenör ve sporcuları bir araya getirmektedir. Bu tür etkinliklerde yazılı, sözlü gösterilerin yanı sıra yuvarlak masa tartışmaları da yapılmaktadır. Bu çalışmaların yanı sıra  toplantılarda kanyoning, dağ koşucusu, yedi kıtada yedi zirve (7x7), 14 x 8000 m projeleri de ele alınmaktadır.

Dağcılık, spor tırmanış ve dağ kayağı konularında yapılacak bilimsel araştırma, kongre, konferans ve sempozyumlar kulübümüz  tarafından her zaman desteklenmektedir.

Kulübümüz Türkiye Kayak Federasyonu ile Türkiye Dağcılık Federasyonu üyesi olup zeki, çevik ve ahlaklı sporcu yetiştirmektedir.